Kāju kopšana cukura diabēta pacientiem

 

Sausa āda, plaisas pēdās un kāju sēnīte – četri no pieciem cukura diabēta pacientiem cieš no šīm ādas problēmām.

Asinsvadi, nervi, sviedru un tauku dziedzeri, kas atrodas ādā, dēļ paaugstinātā cukura līmeņa asinīs, vairs nespēj darboties pareizi, un tā rezultātā āda netiek pietiekami apgādāta ar barības vielām un skābekli.

 

Samazinās sviedru izdalīšanās un tas padara ādu raupju, plaisājošu un ar vāju aizsargspēju-šādu stāvokli sauc par diabētisko pēdu. Diabētiskās pēdas ādas izmaiņas neietver tauku zaudējumu,bet izteiktu ūdens zudumu āda. Pēdējie pētījuma rāda, ka cukura diabēta pacientiem nav ieteicami taukaini krēmi, jo tie nosprosto poras un veicina tās pārkaršanu, kas var ievērojami pasliktināt diabētiskās pēdas stāvokli.

 

Diabēta gadījumā nelieli ievainojumi kājās var radīt nopietnas komplikācijas. Ja tās netiek savlaicīgi ārstētas, var būt nepieciešama pat amputācija.

 

Cukura diabēta pacientiem ir ne tikai regulāri jāapmeklē kāju speciālists (podologs), bet arī pašiem katru dienu cītīgi jārūpējas par kājām, īpaši par kāju pirkstu starpām. Tādejādi būs iespēja laicīgi pamanīt un ārstēt plaisas un nelielas traumas. Tikpat svarīga ir pareiza ikdienas kāju kopšana ar speciāli izstrādātiem mitrinošiem Allpresan® putas-krēmiem.

 

PROFILAKSE

 

• Mazgājiet kājas katru dienu ar maigām ziepēm un pēc tam tās kārtīgi nosusiniet, īpašu

uzmanību pievēršot kāju pirkstu starpām.

• Izvairieties no ilgām un karstām kāju peldēm (virs 37 °C).

• Neizmantojiet asus priekšmetus kāju kopšanai (metāla nagu vīli, nagu šķēres).

• Ieziediet kājas ar Allpresan® putām-krēmu, lai izvairītos no plaisām.

• Valkājiet pareizus apavus: izvairieties no šauru apavu valkāšanas un tādejādi jaunu

saspiedumu rašanos – īpaši svarīga ir pietiekama vieta kāju pirkstu rajonā.

• Regulāri apmeklējiet podologus.

Allpresan® Diabcare Intensive putas- krēms

Allpresan® Diabcare Intensive putas- krēms

Iedarbība
Īpaši izstrādāta formula maigi samazina virspusējās ādas zvīņas un sabiezējumus.Pateicoties elpojošam, divdimensiju putas – krēma aizsargtīklam, palielinās ādas aizsargfunkcija,tajā pat laikā neizraisot ādas pārkaršanu.Āda tiek efektīvi aizsargāta no ārējās vides iedarbības, iespiedumiem un mitruma zuduma.Elpojošais putu-krēma sastāvs efektīvi kopj un stiprina ādas aizsargbarjeru, neietekmējot ādas dabiskās funkcijas

Rezultāts
Virspusējās ādas zvīņas un sabiezējumi tiek maigi samazināti. Āda tiek aizsargāta no ārējās vides iedarbības, iepiedumiem un mitruma zuduma.
Lasīt vairāk +
Allpresan® Diabetic Intensive putas - krēms

Allpresan® Diabetic Intensive putas - krēms

Iedarbība
Elpojošais putu – krēma sastāvs, kas satur urīnvielu, pentavitīnu, pantenolu un lipīdus, efektīvi kopj un stiprina ādas aizsargbarjeru, neietekmējot ādas dabiskās funkcijas. Virspusējas ādas zvīņas un ragveida ādas slāņa sabiezējums tiek maigi samazināts. Sudraba mikrodaļiņas atjauno ādas dabisko aizsargslāni.

Rezultāts
Āda atkal kļūst patīkami gluda un mīksta. Tā tiek aizsargāta no ārējās vides iedarbības un mitruma zuduma. Samazinās nieze un apsārtumi.
Lasīt vairāk +
TOP